LOADING

Type to search

Zwiedzanie Japoni w pływającym hotelu

Ed 13 lutego 2018
Share

Japoński architekt Yasube Horibe zaprojektował butikowy hotel pływający z dziewiętnastoma pokojami. Hotel został nazwany  Guntû.

Ten pływający luksusowy Hotel zaczął swoje podróże po wyspach w październiku 2017 roku. Jego szerokość to prawie 14 metrów, a długość 81 metrów.

W dziewiętnastu pokojach może pomieścić 38 osób. Hotel podróżuje po wodach wewnętrznego morza Seto, połączone z Morzem Japońskim i Pacyfikiem wąskimi kanałami wodnymi.

Guntu luksusowy hotel dysponuje dużym tarasem na dachu z salonami na świeżym powietrzu, barem i mnóstwem miejsca, z którego można podziwiać widoki na wodę i japońskie wyspy Honsiu, Kiusiu i Sikoku, pomiędzy którymi podróżuje.

 

Do dyspozycji Gości jest także kryty salon z imponującym drewnianym sufitem i zakrzywionym barem. Egzotyczne drewno jest głównym materiałem użytym w całym hotelu. Ten butikowy hotel posiada trzy rodzaje pokojów, czy właściwie kabin. Wszystkie ozdobione są drewnianą boazerię i drewniane podłogi, a większość mebli wykonana jest również z drewna. Całość zaprojektowana jest oczywiście w stylu japońskim.

Małe wysepki wokół Morza Wewnętrznego Seto są domem skromnego, ale pięknego życia codziennego. Zejście ze statku i nawiązanie kontaktu z mieszkańcami i poznanie ich sposobu życia jest szczególnym doświadczeniem, można się tym tylko delektować.

Od drobnych chwil po dramatyczne przeżycia,

różne aktywności poza statkiem niedostępne nigdzie indziej to prawdziwa przyjemność podróżowania na guntû.

Hotel posiada 3 rodzaje pokojów od 50 do 90 metrów kwadratowych. Wszystkie posiadają wygodną przestrzeń zapewniająca spokój, od momentu przekroczenia progu drzwi. Pokoje zaprojektowany tak, aby inspirować do rozwijania map morskich na stole do wyznaczania swoich kursów.

Dwa z trzech dostępnych apartamentów posiadają wannę z jakuzzi na świeżym powietrzu.