LOADING

Type to search

Oświetlenie AQForm kolejny raz docenione

Ed 6 sierpnia 2018
Share

Projektowanie oświetlenia to niezwykle złożony proces, na który składa się m.in. technologia oraz projekt wzorniczy. Dzisiaj produkt musi być nie tylko funkcjonalny, ale i ładny oraz dobry jakościowo. Tak jest z oświetleniem marki AQForm a potwierdzeniem tego może być kolejne wyróżnienie w konkursie Dobry Wzór 2018 organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Tym razem w finale tego prestiżowego konkursu znalazły się dwie kolekcje AQForm: MODERN GLASS Flared i rodzina opraw oświetleniowych DARK POINTS.

 

Dobry Wzór oznacza dobrze zaprojektowany produkt i usługę, który uwzględnia zarówno uwarunkowania rynku, cele biznesowe firmy, jak i charakter marki. Promuje nowe (innowacyjne) rozwiązania i technologie, dające nową wartość użytkownikowi, bądź rozwiązania usprawniające proces produkcji. Produkty i usługi są nominowane w dziewięciu kategoriach: Dom, Praca, Strefa Publiczna, Usługi, Nowe Technologie, Grafika Użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne, Transport i komunikacja oraz Moda i akcesoria.

 

W tym roku przypada jubileuszowa, dwudziesta piąta edycja konkursu. Do finału zostały zakwalifikowane produkty, które uzyskały pozytywną ocenę wszystkich ekspertów w każdym z kryteriów kwalifikacji. Eksperci przy wyborze finalistów oceniali zgłoszone produkty pod kątem ich cech wizualnych, użytkowych i ekonomicznych oraz wartości dodatkowych takich jak innowacyjność, oryginalność oraz komfort użytkowania. W tegorocznej edycji uznanie jury zyskała kolekcja MODERN GLASS Flared oraz rodzina opraw oświetleniowych DARK POINTS.

MODERN GLASS Flared

Oprawa MODERN GLASS Flared to reprezentant szerszej linii Modern Glass powstałej we współpracy z biurem projektowym DECHEM. W tej kolekcji nowoczesne oświetlenie architektoniczne połączone jest z tradycyjnym rzemiosłem. Wnętrze oprawy stanowi minimalistyczny, aluminiowy korpus, zewnętrze – ręcznie produkowane szklane klosze. Klosze dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych, trzech sposobach montażu oraz dwóch fakturach – gładkiej i romb. MODERN GLASS Flared proponuje też różne sposoby dystrybucji światła – od wersji na wymienne źródła E27 i GU10 do oprawy zintegrowanej LED. Różnorodność dostępnych możliwości daje dużą swobodę projektową. MODERN GLASS Flared jest nominowany w kategorii Dom.