LOADING

Type to search

Skandynawski styl w przedpokoju

Ed 16 lutego 2018
Share

Kolekcja Turn duńskiej firmy Skagerak, zwłaszcza oryginalne lustra, które kształtem przypominają łzę oraz drewniane stoliki, znane są chyba każdemu miłośnikowi dobrego wzornictwa o skandynawskim rodowodzie. Ostatnio w ofercie firmy pojawiły się trzy nowe, designerskie perełki: wieszak na ubrania (stojący), tradycyjny wieszak w nietuzinkowej, złotej odsłonie oraz haczyk do wieszania płaszczy, toreb, kurtek. To trzy elementy niezbędne w każdym przedpokoju, dzięki którym duński producent znów udowodnił, że nawet najbardziej niepozorny przedmiot użytkowy może być również dekoracją do domu, stając się ozdobą z najwyższej designerskiej półki.

 Nowy wieszak stojący wykonany jest z jesionu, z małymi, subtelnymi wstawkami z modnego, złotego aluminium. Dodatki kolorystycznie odcinają się od jasnego drewna, stanowiąc podstawowy element dekoracyjny. Wieszak na ubrania również wykonany jest ze złotego aluminium, podobnie jak haczyki. Wszystkie elementy, dzięki śmiałemu i nietuzinkowemu zestawieniu ponadczasowego uroku drewna ze szlachetnym blaskiem złota, mogą stać się nie tylko praktycznym rozwiązaniem do przedpokoju, ale także dekoracją do domu, która otwiera niezliczone możliwości aranżacji wnętrz.

Wszystkie elementy wchodzące w skład kolekcji bazują na podobnych, geometrycznych formach.  Są to modne w architekturze wnętrz formy koliste i półkoliste, które wprowadzają wrażenie spokoju, harmonii, ładu. Kształty te nadają wnętrzom aranżowanym z ich użyciem elegancji, szyku i klasy.

Projekty wieszaków i haczyków powstały w pracowni duńskiej projektantki Line Depp. Produkty wytwarzane znanymi już od dawna, ale często zapomnianymi metodami rzemieślniczymi są częścią architektury wnętrz sukcesywnie wprowadzanymi przez Line. Jedną z nich jest specjalna technika gięcia drewna, uprzednio poddanego działaniu pary wodnej. To sposób formowania surowca znany i stosowany już prawdopodobnie w epoce wikingów. Ta technika dziś jest również szeroko stosowana w lutnictwie – do wytwarzania instrumentów muzycznych.  Stosuje się ją także do produkcji sprzętu sportowego i nietuzinkowych konstrukcji budowlanych. Z kolei jesion, z którego powstają stojące wieszaki na ubrania z kolekcji Turn, jest materiałem bardzo łatwo poddającym się tego typu obróbce z uwagi na swoją elastyczność, wytrzymałość i duże, otwarte pory. Stosowana przez Line Depp technika to dla architektury wnętrz otwarcie na nowe możliwości, struktury, kształty, a także niespotykane dotychczas funkcjonalności.

Nowe produkty z kolekcji Turn będą dostępne w sklepach od początku marca.

 

Fot. Skagerak