LOADING

Type to search

Porcelanowe młynki do soli i pieprzu dla koneserów sztuki kulinarnej

Ed 5 marca 2018
Share

Współczesna sztuka kulinarna to coś więcej niż przyrządzanie posiłków. Dziś to rodzaj artyzmu, w którym liczy się celebracja, bogactwo smaków, aromatów. To uczta nie tylko dla zmysłu smaku i węchu, ale także – dla wzroku. Zwracamy więc baczną uwagę na to, aby nadać gotowaniu należytą oprawę i wybieramy kosztowne materiały. Pijemy kawę z porcelany, wybieramy eleganckie zastawy obiadowe, a jeśli chodzi o picie wody czy alkoholu, to tylko z kryształowego szkła. Takie podejście do sztuki kulinarnej wymaga kuchni zaopatrzonej w dobre przyprawy, wśród których królują oczywiście świeżo zmielone sól i pieprz. To one są podstawą każdego dania, jego fundamentem, nad którym dobudowuje się kolejne smaki i aromaty.

 

Marka Grand Cru firmy Rosendahl obchodzi w tym roku srebrny jubileusz. Z tej okazji już w marcu w sklepach dostępne będą nowe porcelanowe młynki do soli i pieprzu z tej kolekcji. Stożkowaty kształt, biała szkliwiona porcelana i ekologiczny dąb – to materiały, w których zapisane jest DNA marki Crand Cru. Te cechy to jej wyróżniki, które wyznaczają kierunki, w jakich kolekcja nieustannie ewoluuje. Plotka głosi, że w każdym duńskim domu znajduje się co najmniej jeden produkt marki Grand Cru od Rosendahla. Pierwszy wyrób nazwany w ten sposób pojawił się na ryku w 1993 roku. Był to wykonany ze stali i gumy korek do wina, który w pierwszym miesiącu od premiery osiągnął zawrotne wyniki sprzedaży – ponad 20000 sztuk.

Dwadzieścia pięć lat później znaki charakterystyczne produktów Grand Cru – wcięte rowki, minimalistyczna forma – stały się wyznacznikami dobrego gustu w aranżacjach wnętrz.  Ich surowy, a zarazem elegancki wygląd doskonale pasuje do domów, które są dziś projektowane przez najbardziej kreatywnych wizjonerów w światowych stolicach designu. Od powstania marki do dziś powstały niezliczone ilości produktów. Z okazji 25-rocznicy urodzin Crand Cru – wyrobów tak wspaniale przyjętych przez koneserów dobrego designu, producent postanowił uraczyć ich nowym, porcelanowym zestawem. W ten sposób powstały młynki do soli i pieprzu, które są świetnym przykładem sztuki użytkowej w jej ascetycznej odsłonie.

Jubileuszowe nowości-porcelana Rosendahl

Jakie są znaki charakterystyczne jubileuszowych nowości? To przede wszystkim oryginalny, minimalistyczny projekt, a więc prosta forma, której elegancji przydaje biała porcelana. Jednocześnie to materiał, który spełnia wszystkie standardy higieniczne i jest łatwy w utrzymaniu w czystości. Z fakturą i kolorem porcelany ciekawie koresponduje wykonany z drewna dębowego korek. Ma on właściwości antybakteryjne, a zarazem stanowi nieszablonową dekorację, dzięki dyskretnej grze kolorów. Pełni ona rolę nie tylko designerską, ale i informującą o tym, gdzie znajduje się sól, a gdzie pieprz. Podobnie jak cały asortyment z fabryki Rosendahl, młynki Grand Cru i ich mechanizmy objęte są 25-letnią gwarancją, uwalniając pełnię aromatów znajdujących się w nich przypraw przez cały czas użytkowania.

Biała porcelana, dębowy korek, prosty wzór – to kwintesencja dobrego smaku. I zarazem na tyle uniwersalna forma, że młynki mogą stać się najbardziej praktycznym przedmiotem w kuchni, jak również stylową ozdobą stołu w jadalni. Dzięki temu staną się eleganckim dodatkiem do ozdobnej zastawy obiadowej, kryształowego szkła do picia wody i innych napojów, a nawet do najbardziej minimalistycznych naczyń.

 

Fot. Rosendahl