LOADING

Type to search

Lampy HK Living w nowoczesnych realizacjach

Ed 18 czerwca 2018
Share

W sklepach, restauracjach czy innych miejscach użyteczności publicznej bardzo często oświetlenie odgrywa jedynie czysto funkcjonalną rolę. A przecież dobrze dobrane lampy są niezastąpione w budowaniu nastroju, wzmacnianiu stylu aranżacji, a także w zdobieniu wnętrza. Dobrze o tym wiedzieli projektanci restauracji Lazy Dog oraz butiku Loft37 i w pełni wykorzystali możliwości aranżacyjne oświetlenia.

Lazy Dog

Restauracja, która została urządzona w loftowym stylu. Jej sufit oplata instalacja techniczna, na jednej ze ścian widać odkryte cegły, a stoły wspierają się na masywnych, żelaznych podstawach. Nie panuje w niej jednak zbyt surowy klimat, bo industrialny chłód przełamują eleganckie elementy wystroju.  Krzesła z przezroczystego poliwęglanu o formach nawiązujących do siedzisk z okresu Ludwika XV czy obite aksamitem sofy i fotele o opływowych kształtach. Taka stylowa mieszanka wygląda oryginalnie, ale i tak wzrok najbardziej przyciągają lampy. Są to modele Factory L oraz Lab firmy HK Living. Emitowane przez nie światło, pięknie odbijające się od błyszczących, miedzianych kloszy, rozjaśniając i ocieplając wnętrze. Oprawy o ciekawych, designerskich formach w znacznym stopniu zdobią salę restauracyjną i bar. Efekt dekoracyjny wzmacnia jeszcze nietypowe rozmieszczenie oświetlenia. Duże modele Factory zainstalowano w regularnych odstępach na suficie we wszystkich pomieszczeniach, a kilka lamp Lab, o znacznie mniejszych wymiarach, powieszono w grupie w jednym miejscu. Prezentują się naprawdę znakomicie!

Warto też zwrócić uwagę na przemyślany dobór materiałów – miedź pojawia się nie tylko na kloszach lamp, ale także na ściance barku oraz regale. Taka konsekwencja bez wątpienia wpływa na pozytywny odbiór wnętrza.

Butik Loft37

również został zaaranżowany w stylu loftowym, ale w czystym, bez domieszek innych konwencji aranżacyjnych. Tutaj oprawy oświetleniowe, chociaż zwracające uwagę swoją urodą, nie wysuwają się na pierwszy plan, bo ich rolą jest wzmacnianie industrialnego klimatu, dominującego we wnętrzu. Z tego zadania lampy wiszące Workshop XL holenderskiej marki HK Living, przywołujące na myśl oświetlenie dawnych fabryk, wywiązują się znakomicie. Ich zwisające na łańcuchach metalowe klosze, nierównomiernie pomalowane na ciemnoszaro, idealnie współgrają z betonowymi ścianami oraz regałem i stołem z surowego metalu. Taki jednorodny stylowo wystrój, utrzymany w neutralnej szaro-białej kolorystyce, nie konkuruje z głównymi bohaterami butiku, czyli modnymi butami cenionej polskiej firmy. Dystrybutorem holenderskiej marki HK Living jest firma BM Housing.