LOADING

Type to search

Design w przestrzeni publicznej

Ed 12 lutego 2018
Share

W chinach zakończono pierwszy etap nowego placu dla ludzi Hefei autorstwa Stephena Buckle’a i zespołu ASPECT Studios Shanghai. Wantou & Vanke Paradise Art Wonderland, znajduje się w centrum południowo-zachodniej części dzielnicy Xin Zhan, w pobliżu jeziora Shao Quan i miejskiej zielonej przestrzeni.

Tętniąca życiem i rozwijająca się dzielnica cieszy się popularnością wśród pokolenia millenialsów, którzy doceniają design i unikalną pogoń za nowoczesnym środowiskiem życia. Wizja projektowania krajobrazu ujęła odzwierciedlenie różnych miejskich środowisk, takich jak place i parki miejskie, place zabaw i rekreacji sportowej. Przestrzenie są zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić szeroki wachlarz doświadczeń całej społeczności. Oferują różnorodne udogodnienia dla zajęć wszystkich grup wiekowych, wszystkie zorganizowane tak, aby zachęcać do wspólnie spędzanego czasu.

 

Główny projekt odzwierciedla elementy lokalnej społeczności i kultury. Rzeźba i zarazem lampa inspirowana kwiatem granatu, który był mocnym źródłem inspiracji  tego projektu znajdującego się w centrum tej przestrzeni publicznej. Zaprojektowano liczne miejsca do siedzenia pokryte czerwonymi i różowymi kafelkami, które współgrają z kolorem rzeźby- lampy i pergoli. Plac zabaw dla dzieci został również uwzględniony w projekcie, z kopcami w kształcie gór z warstwową zmianą poziomów. Stopniowe zmiany imitują warstwy skalne, a fragmenty niebieskiego i zielonego dywanu przedstawiają rzekę i las.

Pierwsza faza składa się z trzech głównych stref, zobacz więcej