LOADING

Type to search

Jak zaaranżować i odnowić mieszkanie w starym budynku?

Ed 17 lutego 2018
Share

Z takim problem aranżacji zmierzyli się projektanci Lim i Lu w Hong Kongu.

Przede wszystkim Lim + Lu wzieli pod uwagę, w jaki sposób projektuje sie teraz nowoczesne wnętrza. Pomysł polegał na stworzeniu przestrzeni przez cały czas zachowując opcję prywatności. Do realizacji tej idei wykorzystali drzwi przesuwne ze szkła w czarnych ramach na styl azjatycki. Stworzyli w ten sposób bardziej otwartą nowoczesną przestrzeń z możliwością izolacji od reszty mieszkania przy jednoczesnym zwiększeniu światła w mieszkaniu. Dzięki takiej aranżacji mieszkania, Lim + Lu stworzyło nowoczesne i adaptacyjne wnętrze, które lepiej oddaje współczesny styl życia.

Przed renowacją wnętrze miało charakterystyczne typowe dla mieszkania w Hongkongu pomieszczenia; długi i wąski korytarz bez światła, który prowadził do 3 sypialnie, kuchni i salonu, wszystkie ściany w stonowanych odcieniach.

Transformacja mieszkania nawiązuje do nowoczesnego stylu, które odzwierciedla wszechstronność otwartość współczesnego życia. Poprzez usunięcie i przebudowę niektórych ścian powstała przestrzeń, dzięki, której powstałe nowoczesne wnętrze wygląda bardziej ekspansywnie. Jednolita ciepła podłoga dębowa zaciera granice miedzy salonem ,korytarzem i gościnną sypialnią. Wąski korytarz został zburzony na rzecz nowej głównej sypialni. Para przekształciła również sypialnię przylegającą do głównej części dziennej w elastyczną przestrzeń z podwieszanymi przesuwanymi drzwiami. Ten pokój z przesuwnymi drzwiami ozdobiony jest efektowną zieloną, jadeitową draperią, która pozwala na przedłużenie salonu lub izoluje w zamkniętą sypialnię gościnną.

Para celowo wybrała kolory, które wprowadzą świeże życie w przestrzeń. Ściany salonu i sypialni są pomalowane na biało z czarnymi akcentami, oznaczającymi miejsca odpoczynku i relaksu. Tymczasem kuchnia, gabinet, garderoba i główna łazienka są pełne bogatych pasteli i ciemnych odcieni, gustownie połączonych z wzorzystymi płytkami ceramicznymi. aby zestawić rdzeń przestrzeni życiowej z przedłużeniami. Przejścia i łączenia stworzone przez subtelne rozróżnienia koloru, tekstury i materiału zachowują płynność, tak aby przestrzeń mogła wciąż być postzregana jako całość.

Vincent Lim i Elaine Lu są założycielami i współwłaścicielami LIM and LU, oboje urodzeni w Chinach.

Lim Otrzymał tytuł licencjata architektury od College of Architecture, Art & Planning Uniwersytetu Cornell. Pracował w biurach Davidclovers Architects, Gravity Partnership i CL3 Architects w Hongkongu, a także Kohn Pedersen Fox Associates w Nowym Jorku.

Lu Otrzymała tytuł licencjata architektury na Wydziale Architektury, Sztuki i Planowania Uniwersytetu Cornell. Pracowała w biurach Boldsen & Holm Architects w Kopenhadze, Danii, Robert AM Stern Architects oraz Tiffany & Co. Store Design w Nowym Jorku.

Fotografia: Nirut Benjabanpot