LOADING

Type to search

Nagrody Property Design Awards 2018

Ed 16 lutego 2018
Share

Dzisiaj 16 lutego 2018 r. w Katowicach przyznano Nagrody Property Design Awards 2018. W plebiscycie nominowano aż 50 obiektów, wnętrz i przestrzeni. Statuetki zaprojektowane przez Oskara Ziętę trafiły do rąk zwycięzców i autorów najlepszych projektów komercyjnych i publicznych w Polsce, których realizacja została zakończona do końca 2017 roku. Oceny przyznawało wyjątkowe jury w międzynarodowym składzie. Uroczysta gala wręczenia nagród Property Design Awards 2018 odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach pierwszego dnia 4 Design Days.

Inwestycje o wyjątkowych walorach architektonicznych i przestrzennych pełne inspirującego designu – takie obiekty zostały nominowane w konkursie Property Design Awards 2018

w kategoriach „bryła” i „design-wnętrza” oraz 10 podkategoriach, takich jak m.in.: centrum handlowe, hotel, biurowiec, biuro, przestrzeń handlowo-usługowa, obiekty publiczne i przestrzeń publiczna.

Bryła – biurowiec

Nagrodę w tej kategorii otrzymał biurowiec Bałtyk w Poznaniu. Statuetkę odebrali Paweł Natkaniec z Natkaniec Olechnicki Architekci i Michał Włodarczyk, członek zarządu, Garvest Real Estate.

Bryła – hotel

Nagrodę w tej kategorii otrzymał Radisson Blu Resort w Świnoujściu – pięciogwiazdkowy hotel, umiejscowiony kilkadziesiąt metrów od jednej z najpiękniejszych plaż nad Morzem Bałtyckim. Jury i czytelnicy docenili zewnętrzną hotelu, ale też jego wnętrze. Projekt wyłoniono w konkursie architektonicznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP). Odpowiadała za niego warszawska pracownia Płaskowicki & Partnerzy Architekci.

Statuetkę odebrała Renata Sobczyńska, dyrektor ds. komunikacji w firmie Zdrojowa Invest.

Bryła – Obiekty Publiczne

Spośród nominowanych w kategorii „Obiekty Publiczne” najlepszą okazała się bryła Muzeum

II Wojny Światowej w Gdańsku. To obecnie największe muzeum w Polsce. Jego wystawa główna, zlokalizowana na najniższym poziomie budynku, zajmuje niemal 5 tys. metrów kwadratowych.

Za architekturę odpowiada Studio Architektoniczne Kwadrat – Jacek Droszcz, Bazyli Domsta,

za wystawę stałą – firma Tempora, a za wnętrza (poza ekspozycją) – pracownia LOFT Magdalena Adamus.

Statuetkę odebrała Magdalena Adamus, architekt z pracowni LOFT.

Bryła – Centrum Handlowe

Zwycięzcą w tej kategorii zostało Centrum Handlowe Serenada w Krakowie. Statuetkę odebrali Maciej Kiełbicki, prezes zarządu Mayland Real Estate oraz Stanisław Deńko, dyrektor generalny Biura Architektonicznego WIZJA.