LOADING

Type to search

W łóżku… jak w raju – nowoczesny mebel w klasycznej odsłonie

Ed 17 lutego 2018
Share

 Zgodnie ze statystycznymi wyliczeniami, w myśl których przesypiamy mniej więcej 8 godzin na dobę, sen zabiera nam łącznie około 30% życia. Warto spędzić ten czas w luksusie. Wielokrotnie nagradzania seria OHLINDA firmy Bretz wśród miłośników designerskich mebli, a zwłaszcza sof, narożników, kanap i łóżek, jest znana od 2015 roku. Przyszedł czas na powiększenie rodziny produktów o kolejny model – łóżko, które do każdej sypialni wniesie powiew luksusu, stając się najbardziej stylowym meblem w całym domu. To zarazem odpowiedź producenta na rosnące zainteresowanie serią OHLINDA, która coraz częściej bywa określana mianem „klasyki” wśród nowoczesnych mebli.

 

 

Niezwykły, przykuwający wzrok i rozpieszczający zmysły design połączony z jakością premium – bez tych dwóch składowych nie ma dobrego snu. Taka idea przyświecała też projektantce, która wymyśliła i opracowała koncepcję sof i łóżek OHLINDA. Połączyła w nich funkcjonalność nowoczesnych mebli z odważnym, nieszablonowym wzornictwem. Carolin Kutzera inspiracje czerpała z różnych źródeł. Gdy w jej pracowni powstawała koncepcja OHLINDY w 2014 roku, trwały akurat mistrzostwa świata w piłce nożnej. Dlatego oczy całego świata zwrócone były w stronę Brazylii, gdzie trwał niekończący się karnawał, a razem z nim – feeria kolorów, bogactwo faktur, różnorodność dźwięków. To dzięki tym intensywnym doznaniom jedną z głównych cech charakterystycznych sof i łóżek Ohlinda stały się wyraziste kompozycje tkaninowe. Wspólnie z dostawcą weluru z Florencji firma Bretz opracowała fascynujące połączenie, w którym – dzięki dwukolorowej barwie i świetlistości tkaniny zyskują oryginalne, jaskrawe barwy, przypominające wykreowane ręką natury upierzenie papugi.

Obok estetyki, która bardzo często gra pierwszoplanową rolę wśród projektantów designerskich mebli, Carolin Kutzera nie zapomniała o komforcie. Naturalne jest to, że stylowy mebel musi być nie tylko piękny, ale i wygodny, zwłaszcza gdy mowa o łóżku.

Komfort snu w łóżku Ohlinda zapewni nam wygodny materac sprężynowy. Królewski materac o grubości 28 cm z 7 strefami i imponujących wymiarach 2×2 metry. Ukrytych jest w nim aż 1800 osobno zapakowanych sprężyn kieszeniowych o wysokości 12 cm. Na tym wszystkim znajduje się jeszcze warstwa z elastycznej, dopasowującej się do ciała pianki. Optymalne odprowadzanie wilgoci zapewnia z kolei zdejmowane i nadające się do prania pokrycie z weluru.

Ukłonem w stronę miłośników higienicznych rozwiązań jest też możliwość zdejmowania i prania poszewek z poduszek umieszczonych przy zagłówku łóżka.

Fot. Bretz

Następny