LOADING

Type to search

Szlachetne diamenty i świetliste kręgi – inspiracje z Holandii

Ed 4 marca 2018
Share

Nowa kolekcja Diamond XXL holenderskiej marki JSPR, znanej wszystkim miłośnikom luksusowych lamp, to design w formacie XXL. Zaprojektowana przez Sylvie Meuffels kolekcja dostępna jest od niedawna wersji bardziej imponującej i większej. Pozwala ona na odważną ekspresję każdego kreatywnego designera. Nic dziwnego, że te ogromne, luksusowe lampy idealnie nadają się zarówno do wnętrz prywatnych domów, jak również do obiektów użyteczności publicznej. Ostatnio kolekcja Diamond XXL oraz kolekcja Aurora projektu Jaspera van Grootel rozświetliły mroki nowoczesnego parku biurowego Norsjø Kontorpark w Norwegii.

 

Wnętrza domów prywatnych są dziś projektowane przez architektów równie często, jak obiekty użyteczności publicznej. Fakt, że coraz częściej miłośnicy luksusowego stylu życia (i nie tylko oni) zlecają aranżację wnętrz profesjonalistom sprawia, że dochodzi do twórczego przenikania stylów i produktów. To, co kiedyś zastrzeżone było tylko dla obiektów użyteczności publicznej trafia do prywatnych mieszkań i na odwrót. Najlepszym przykładem mogą być nowoczesne żyrandole do salonu, które widujemy w eleganckich butikach czy ogromne luksusowe lampy, które zdobią wnętrza domów prywatnych.

Takie możliwości wykorzystania daje też modne oświetlenie Diamonds XXL, jedna z autorskich kolekcji JSPR. Elegancki kształt tych modnych żyrandoli w kształcie szlachetnego kamienia pozwala wyczarować spektakularne efekty w aranżacjach wnętrz i przyciągnie wzrok każdego. Luksusowe lampy wykonane są z prętów stalowych i pomalowane proszkowo. Uwagę przyciągają ich ogromne rozmiary, bo największy wariant ma ponad 175 cm. Oferowane dotychczas w kolorze czarnym oraz innych kolorach z palety RAL na życzenie, teraz dostępne też są standardowo w wersji Gold i Bronze.

Diamonds XXL

Diamonds XXL to nowoczesne żyrandole do salonu, które świetnie sprawdzą się też w obiektach publicznych. Przykładem może być dopiero co ukończona inwestycja w norweskim, nowoczesnym parku biurowym Norsjø Kontorpark. Został on zaprojektowany przez architektów z pracowni MAGU Design. Wykorzystano tam właśnie luksusowe lampy z serii Diamond XXL oraz modne oświetlenie Aurora. Ostanie z wymienionych wykonane są z anodowanego aluminium w kształcie okręgów, a po ich wewnętrznej stronie rozmieszczone są żarówki. Możliwość połączenia świetlistych okręgów o różnych lub tych samych średnicach otwiera pole do popisu dla kreatywnych designerów. Można w ten sposób stworzyć bardzo oryginalną instalację świetlną na suficie, która przykuje wzrok rozmachem w realizacji artystycznej wizji.

Modne żyrandole Aurora nadają oświetlanej w ten sposób przestrzeni atmosferę luksusu, niezależnie od tego, czy jest to obiekt gościnny, biuro, salon czy klub. Również kolekcja tych luksusowych lamp powiększyła się w ostatnim czasie o dodatkowe kolory – Gold i Bronze (dotychczas dostępne były w trzech standardowych kolorach: czarnym, srebrnym złotym).

 

Fot. 1 i 2 – Arne Bru Haug for Magu Design.

Fot. 3,4,5,6,7,8 – JSPR