LOADING

Type to search

Kamienne oblicze luksusu

Ed 3 marca 2018
Share

Kamień to obok drewna jeden z najszlachetniejszych materiałów wyczarowanych ręką natury, nic więc dziwnego, że jest dziś jednym z obowiązkowych elementów w architekturze wnętrz, zwłaszcza luksusowych i eleganckich. Czy jednak koniecznie musi to być prawdziwy kamień? Nowa kolekcja Mulina marki MONOLITH udowadnia, że nie. Polerowane gresy o dużym formacie, które do złudzenia przypominają kamień, są od niego zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu, a jednocześnie zachwycają harmonią tkwiącą w… prostocie.

 

Aranżacje wnętrz luksusowych coraz częściej zaskakują, a architekci wspinają się na wyżyny dobrego smaku i nieoczywistych połączeń. Świetnym przykładem może być przełamywanie schematów i wpuszczanie do wnętrz domów tego, co kiedyś było zarezerwowane tylko dla przestrzeni publicznej.  Dla przykładu kamienne płyty, niegdyś widywane głównie na dworcach czy w centrach handlowych.

Inspiracją do stworzenia kolekcji Mulina, dumnie noszącej nazwę jednego z toskańskich miasteczek, słynącego z olśniewających widoków, była chęć zaadaptowania na potrzeby aranżacji wnętrz prywatnych domów materiału, który dziś coraz częściej króluje w naszych salonach, kuchniach, łazienkach. Tak powstały wielkoformatowe gresowe płyty, z których – dzięki niewielkiej liczbie fug – można stworzyć eleganckie i przykuwające wzrok kompozycje.

Gdzie sprawdzą się polerowane gresy Mulina?

Jedyne granice zdaje się tu wyznaczać wyobraźnia architekta i projektanta, który wcale nie jest ograniczony tylko do łazienki czy kuchni. Ciekawe efekty można uzyskać układając płyty na podłogach czy ścianach salonu, nadając wnętrzu domu niepowtarzalnego, surowego charakteru. Z kolei osoby, które stawiają na mocne pierwsze wrażenie, mogą wyeksponować eleganckie, szare brązy kolekcji na przykład w przedpokoju. Przełamując odważnie je kontrastowymi kolorystycznie elementami – odcieniami złota, beżami czy czerwienią.

W architekturze wnętrz coraz częściej wykorzystuje sie płytki o dużym formacie w celu optycznego powiększania przestrzeni. Uzyskuje się w ten sposób jednolite, gładkie powierzchnie, niezakłócone żadną zbyteczną linią i niepotrzebnym naddatkiem. Takie rozwiązanie szczególnie sprawdzi się w surowych, minimalistycznych aranżacjach wnętrz. Z kolei tam, gdzie pożądane jest ocieplenie wystroju, doskonałym pomysłem może być połączenie płyt Mulina z gresami imitującymi deski podłogowe. Odważnie grają kontrastem pomiędzy chłodem kamienia a ciepłem drewna. Obok wnętrz urządzonych w eleganckim stylu, wielkoformatowe płytki gresowe MULINA sprawdzą się też we wnętrzach domów, których właściciele stawiają na funkcjonalne, proste rozwiązania, stwarzające poczucie ładu i harmonii. Gresy Mulina dostępne są w kilku rozmiarach i grubościach: jako płyty kwadratowe 798 x798 / 10mm i 598×598 / 10mm oraz płyty prostokątne: 2398×1198 / 6mm, 1198×1198 / 6mm oraz 1198×598 / 10mm.