LOADING

Type to search

W świetle luksusu – lampy i żyrandole w eleganckich wnętrzach

Ed 21 lutego 2018
Share

Oświetlenie całego pomieszczenia, wprowadzenie romantycznego nastroju, nietuzinkowa ozdoba, dopełnienie aranżacji wnętrza, stylistyczna dominanta całości… Role, jakie pełni dziś oświetlenie, można mnożyć w nieskończoność, a ograniczeniem jest tylko wyobraźnia aranżera. Również na polskim rynku nie brakuje firm, które doskonale wiedzą, co kryje się pod pojęciem „modne oświetlenie”. Wiedzą też, jakie niezwykłe kompozycje można wyczarować z pomocą nowoczesnego żyrandola w salonie, kuchni czy przedpokoju. Dlatego odważnie przełamują schematy i eksperymentują z różnymi formami i materiałami. Efekty są oszałamiające.

 

Efektowna lampa w luksusowym wnętrzu jest jak rama dla obrazu-arcydzieła. Gdy jej brakuje, zostaje tylko samo płótno. I nawet jeśli znajduje się na nim najpiękniejszy pejzaż, to jednak – bez należytej oprawy – trudno go kontemplować. Tę ważną rolę, jaką pełni żyrandol w modnej aranżacji coraz lepiej rozumieją też osoby, które urządzają luksusowe wnętrza domów i które wiedzą, że lampa nie tylko ma za zadanie oświetlać przestrzeń. Redukowanie roli żyrandola w nowoczesnym salonie do funkcji użytkowej jest zresztą jednym z grzechów głównych, jakie mogą popełnić designerzy i architekci.

Lampy z serii Queen i Sydney polskiej marki Max-Lihgt śmiało mogą konkurować z oprawami oświetleniowymi wychodzącymi z pracowni najbardziej znanych projektantów w Europie. Modele z tych kolekcji zdobią salony, w których modne oświetlenie jest jedną z kluczowych kwestii uwzględnianych na etapie projektowania.

Nowoczesne lampy Queen

Luksusowe lampy Queen swoją nazwę noszą z dumą, bo zaprojektowano je z iście królewskim rozmachem. Nietuzinkowa forma tych lamp to postawienie na kształty opływowe, koliste, które wprowadzają do wnętrza harmonię, spokój, porządek. Jednocześnie te nowoczesne żyrandole w salonie przykuwają wzrok swoją kolorystyką, bo i trudno przejść obojętnie obok miedzianego połysku, który sam w sobie jest efektowną ozdobą. Modne żyrandole Queen sprawdzą się w eleganckich rezydencjach, zwłaszcza tych, których projektanci postawili np. na eklektyzm lub inspiracje modernistyczne.

Nowoczesne lampy Sydney

Do podobnych wrażeń kolorystycznych odwołują się lampy z kolekcji Sydney, które świetnie wpiszą się we wnętrza aranżowane w duchu nowoczesnym. W tej kolekcji znajdziemy m.in. luksusowe lampy wiszące w kształcie jednego lub dwóch niedomkniętych okręgów. Takie wiszące elementy  mogą stać się centralnym elementem dekoracyjnym w salonie. Dyskretny półmrok można z kolei uzyskać oświetlając tylko jedną część pomieszczenia eleganckimi lampami stołowymi z tej kolekcji. Miłośnicy wielu rozproszonych źródeł światła mogą z kolei postawić na kinkiety Sydney, które w ciągu dnia będą też ciekawą dekoracją ściany.

Wszystkie luksusowe lampy z tej kolekcji harmonijnie łączą wysmakowany design, elegancję, a złota kolorystyka sprawia, że pięknie mienią się zarówno w świetle dnia, gdy odbijają promienie słońca, jak i wieczorem, przy włączonym oświetleniu.

 

Fot. Max-Light