LOADING

Type to search

Materiały wykończeniowe we wnętrzu

Ed 12 kwietnia 2018
Share

Jakie materiały teraz królują we wnętrzach? Jeśli chcemy uzyskać nieco industrialny klimat to możemy postawić na stal, ale też beton i cegłę. Z drugiej strony nie zapominajmy o naturalnych materiałach – drewno, czy kamień. Projektanci marki LUXRAD kolejny raz udowadniają, że grzejnik może być świetnym elementem dekoracyjnym i idealnie wpasować się do danej przestrzeni.

 

Drewno i kamień to dwa materiały, które bardzo często możemy spotkać w aranżacji. Może dlatego są tak lubiane jako materiały wykończeniowe, stosowane w domach i mieszkaniach. We wnętrzach częściej wykorzystujemy drewno. Zazwyczaj decydujemy się na drewnianą podłogę, schody, meble, stolarkę. Zdarzają się również nowe pomysły na ten materiał, np. drewniane wanny i umywalki. Kamienia zazwyczaj używamy na podłogi, na blaty kuchenne. Z kamienia można zrobić ściankę nad blatem kuchennym, ścianę w pokoju dziennym, kominek.

 

W połączeniu z kamieniem drewno tworzy bardzo udaną kompozycję. Jest to kontrastowe zestawienie: drewno kojarzy się z czymś ciepłym a kamień z chłodem, elegancją, trwałością. Materiały naturalne nie lubią zbytniej przesady w dodatkach, ale też elementach wyposażenia domu. Przykładem mogą być również grzejniki. Projektanci LUXRAD z uwagi na wnętrza w których grzejnik powinien być elementem uzupełniającym stworzyli model ZEUS. Zwraca on uwagę ciekawym wzorem połączonym z najwyższą wydajnością. Zastosowanie solidnych czworokątnych rurek, które nadają mu niezwykły wygląd, sprawiło, że znakomicie odnajduje się w każdej przestrzeni mieszkalnej.

Ten model pasuje również idealnie do wnętrz w których na ścianach znajdziemy cegłę, czy beton. Te dwa materiały w ostatnim czasie również zyskały na popularności. Już sama ściana w takim wykończeniu stanowi dekorację więc meble, oświetlenie czy nawet grzejnik nie mogą konkurować, a jedynie współgrać. Cegła na ścianie najczęściej występuje w dwóch wersjach – oryginalnej kolorystyce lub pomalowana na biało. Jest to świetne rozwiązanie do wnętrz minimalistycznych. Podobnie jak beton, ze względu na swoją neutralną kolorystykę pasuje do wszystkich barw. Możemy go więc łączyć w aranżacji wnętrz z kolorami bardziej intensywnymi lub przygaszonymi, pasuje także do tonów zarówno ciepłych, jak i chłodnych.

 

Drewno, kamień, cegła czy beton to ciekawe elementy wykończenia, które możemy potraktować jak dekorację. Wnętrze od razu nabiera innego charakteru, jest bardziej wyraziste. Pamiętajmy jednak, aby tak dobierać meble, oświetlenie i inne dodatki – aby poszczególne elementy wzajemnie się uzupełniały.