LOADING

Type to search

Elegancja w ryzach minimalizmu

Ed 26 lutego 2018
Share

W dobie wysypu blogów poświęconych zdrowemu odżywianiu i zalewie programów i książek kucharskich trudno nie zaważyć, że jedzenie staje się dla wielu osób celebracją i rytuałem. Lubimy razem jeść i próbujemy stwarzać we własnych domach warunki, aby robić to komfortowo. Osoby, które dodatkowo chciałyby, aby wspólne posiłki miały ekskluzywny rys, powinny przejrzeć ofertę niemieckiego producenta designerskich mebli, firmy Rolf Benz. Produktowe nowości – w tym oryginalne stoły do jadalni – zaspokoją nawet najbardziej wyrafinowane gusta w aranżacji wnętrz.

Stół projektu Johannesa Steinbauera został oznaczony numerem 964. Jest odpowiedzą na potrzeby tych klientów, którzy poszukują mebla nowoczesnego, filigranowego, z przyjemnymi w odbiorze zaokrągleniami, a zarazem nieprzytłaczającego swoim ciężarem. To ostatnie udało się uzyskać dzięki oryginalnej koncepcji montażu blatu, który zdaje się unosić w powietrzu ponad ramą stołu. Dzięki temu, że jest on połączony z nogami za pomocą metalowych części, projektant uzyskał wrażenie lekkości i zwiewności mebla. W przeważającej mierze wykonanego  z litego drewna. Surowość metalu świetnie koresponduje z ciepłem naturalnego surowca, a zarazem sprawia, że to mebel nowoczesny, wpisujący się w minimalistyczne aranżacje wnętrz.

Klienci decydujący się na ten wyrób mają też spore możliwości indywidualnego skrojenia go na miarę swoich potrzeb. Blat i nogi dostępne są w kolorze jasnego dębu i ciemnego orzecha. Metal z kolei może mieć barwy szarej Umbry lub czarnego Trafficu. Dla osób, które mają w sobie żyłkę projektanta i lubą po swojemu aranżować wnętrza, nie lada gratką jest możliwości dowolnego zestawiania metalowych łączników. Dostępne są też różne wymiary i kształty blatów: okrągłe o średnicy 111 lub 130 cm, albo 200, 220 lub 240 cm x 98 cm. Standardowa wysokość 75 cm umożliwia swobodne i komfortowe spożywanie posiłków.
Linia stołów 964 powstała w myślą o młodych, świadomych miłośnikach dobrego wzornictwa i nowoczesnych mebli. Kolekcja wyszła zresztą spod ręki artysty, który sam do tej grupy należy. Projektant przemysłowy Johannes Steinbauer prowadzi swoje własne studio od 2012 roku. Pochodzi z rodziny, w której tradycje stolarskie sięgają czterech pokoleń wstecz. On sam ma już na swoim koncie duże sukcesy w realizacji minimalistycznych projektów dla znanych i cenionych na rynku firm projektowych. Jest również autorem popularnego designerskiego mebla marki Rolf Benz – krzesła 616, które tworzy zgrany duet ze stołem 964.

Fot. Rolf Benz

Next Article

Następny