LOADING

Type to search

Włoskie meble z egzotyczną nutą

Ed 27 lutego 2018
Share

Meble włoskiej firmy Turri to produkty, których nikomu nie trzeba przedstawiać i marka będąca synonimem najwyższej jakości i elegancji. Stylowe meble wiodącego włoskiego producenta zdobią dziś salony, gabinety, jadalnie, sypialnie. Zdobią również luksusowe jachty i ekskluzywne hotele na całym świecie. Ich wyróżnikiem jest najwyższa jakość wykonania, dbałość o detale, pieczołowicie dobrane, prestiżowe materiały i projekty najwyższych lotów. Kolekcja Melting Light, w wyjątkowy sposób łącząca Wschód z Zachodem, zachwyciła publiczność na swoim premierowym pokazie podczas minionej edycji mediolańskich targów Salone del Mobile 2017. Unikalne, ekskluzywne meble z tej kolekcji będzie też można podziwiać na kolejnej edycji tej imprezy w kwietniu 2018.

 

Kolekcja włoskich mebli Melting light łączy w sobie stuletnie doświadczenie rzemieślnicze firmy Turri z unikalnym, wschodnim stylem. Inspiracją do jej powstania było wykonane z drzewa różanego biurko dynastii Ming, stworzone w wyjątkowo trudnej technice o nazwie „Guo Tui Luo Guo Zhang”. Zadaniem, jakie postawił przed sobą znany na całym świecie producent mebli włoskich było zachowanie wyjątkowego ducha tradycyjnej chińskiej kultury i połączenie go z nowoczesną metodą projektowania. Pomogło również doświadczenie chińskiego architekta Jiang Fenga ze studia J&A, z którym w 2016 roku po raz pierwszy spotkał się w Mediolanie Adrea Turri. Zainspirowanym oryginalnymi produktami chińskiego projektanta, zaproponował współpracę, której efekty pokazują możliwości zaklęcia orientalnego ducha w ekskluzywne włoskie meble. Już rok po pierwszym spotkaniu, kolekcja została zaprezentowana szerokiej publiczności, wywołując zachwyt i intrygując nieoczywistością wykonania.

Prosty kształt, gra światłem i nowoczesnym wzornictwem, spod którego przebija orientalna dusza, stały się podstawowymi wyznacznikami prestiżowej kolekcji Melting light. Co znajdą w tej kolekcji miłośnicy stylowych mebli? Przede wszystkim bardzo ekskluzywne materiały, a także intrygujące formy, ponadczasową elegancję i smak orientalnego wzornictwa. Są tu obite skórą krzesła, stoły ze skórzanymi dodatkami, kredens z przesuwanymi drzwiami i otwieranym blatem. Witryny z przeszklonymi drzwiami, a także z drzwiami wykończonymi skórą, lustra z oświetleniem ledowym. Wszystkie designerskie meble wchodzące w skład kolekcji Melting Light mogą stać się jeszcze bardziej wyjątkowe. Klienci mają możliwość wyboru materiałów wykończeniowych i kolorów, przez co mogą nadać tej – i tak przecież wyjątkowej kolekcji włoskich mebli – niepowtarzalny, indywidualny rys. Oferowane są m.in. trzy różne gatunki drewna: orzech Canaletto, drewno jesionowe i drewno wenge. Do wyboru są też różne rodzaje elementów metalowych: szczotkowany brąz i szczotkowane złoto.

Fot. Turri