LOADING

Type to search

Designerskie meble w stylu Mid Century

Ed 19 lutego 2018
Share

Nic nie wskazuje na to, aby styl Mid Century, który już od kilku lat przeżywa swój renesans, miał w najbliższym czasie trafić do lamusa. Potwierdziły to niedawno zakończone targi imm w Kolonii, gdzie prym wiodły stylowe meble wypoczynkowe właśnie spod znaku Mid Century.

O tym, jak połączyć prostotę surowej formy z epoki powojennej z wyrafinowaną elegancją, można się było przekonać na stoisku firmy KFF, która prezentowała m.in. kolekcję ARVA. Wśród produktowych nowości uwagę przykuwał przede wszystkim fotel ARVA LOUNGE, zdobywca nagrody German Design Award 2018 oraz nawiązujące do niego stylistycznie krzesła barowe, otomany i ławki.

 Proste linie, gra kontrastów, otwarte przestrzenie, niewyszukane formy, symetria… Gdy w latach 50. ubiegłego wieku rodził się styl Mid Century nikt nie podejrzewał, że swoją najdoskonalszą formę osiągnie on we wnętrzach domów w XXI wieku. Trudno jednak nie uznać, że to właśnie dziś projektanci nadają mu kształty, które olśniewają i urzekają miliony miłośników dobrego designu.

Przykład? Fotel ARVA LOUNGE, który powstał z inicjatywy właściciela firmy KFF, Jensa Lewe i został wyposażony w opcjonalnie dostępną funkcję kołysania.

Ten stylowy mebel dostępny jest w różnych wariantach i opiera się na solidnej ramie z czterema prostymi nogami. Wykonane ze sklejki siedzisko i oparcie mogą być pokryte wysokiej jakości skórą lub tkaniną. W pierwszej wersji model ARVA LOUNGE może stać się podstawowym elementem wyposażenia wnętrz domów, których właściciele stawiają na dobry smak i ponadczasowe materiały. Z kolei w wersji z wykończeniem tekstylnym fotel świetnie wpisze się we współczesne trendy aranżacyjne, dobrze komponując się z nowoczesnymi meblami. Fotel jest na tyle głęboki, że pod plecami zmieści się jeszcze poduszka, która jeszcze bardziej podnosi komfort wypoczynku. Jako wyposażenie opcjonalne producent oferuje podłokietniki i regulowany zagłówek. Ukłonem w stronę miłośników wygody jest też otomana/podnóżek oraz stolik boczny z blatem z dymionego szkła autorstwa projektantów z KFF. Wszystkie te designerskie meble zaprojektowano tak, aby tworzyły razem harmonijną kompozycję, utrzymaną w spójnej stylistyce wyrafinowanej elegancji.

Z inspiracji powojenną estetyką Mid Century zrodził się też projekt krzesła bufetowego i stolika barowego z kolekcji ARVA. To nowoczesne meble o minimalistycznym wzornictwie, które powstały z myślą zarówno o odbiorcach z sektora usługowego, jak również o koneserach oryginalnej estetyki we własnym domu. Wnętrza urządzone ze smakiem lubią zresztą eksperymenty z formą, a krzesła bufetowe i barowe (z niskim lub wysokim oparciem) ARVA doskonale się w ten trend wpisują. Komfort siedzenia zapewnia wygodne, miękkie siedzisko, z kolei luksusowa tapicerka skórzana wprowadza do wnętrz powiew luksusu.

Proponowaną przez KFF alternatywą dla zwykłych krzeseł czy sof jest z kolei tapicerowana ława ARVA. Stałe oparcie i siedzisko ławy są tapicerowane i wyściełane miękkimi, zapewniającymi wygodę poduszkami. Ten designerski mebel może mieć długość o1,2, 1,8, a nawet 2,4 metra, dzięki czemu bez trudu wpisze się we wnętrza domów liczące nawet wielu domowników.

 

Fot. KFF

Previous Article